PASJANS NA DWÓCH
ARTUR ANDRUS
GRUBSON
PARANIENORMALNI
GRUBSON

„Dekada pokoleń”
GRUBSON

Pierwsza styczność GrubSona z kultura Hip-Hop & Rap odbyła się w 1993r. Zawdzięcza to swemu starszemu bratu – Hudemu, który promował tą niesamowitą kulturę w rodzinnym mieście Rybniku prowadząc pierwsze imprezy tzw. „Rapoteki” z kaset magnetofonowych. GrubSon zaczął działać w tym kierunku na przełomie 1997/1998 roku kiedy to powstała ekipa „Po-3na Różnica” (Twórca, Max, Rav), gdzie tracki nagrywane były w piwnicy na szpule oraz na różnego rodzaju sprzęty grające (bumboxy itp.). 2 lata później do ekipy dochodzi Jaco dlatego tez skład zmienia swoja nazwę na „Czwarta Zmiana” a|k|a „Twórca Skład”. Głównym zajęciem chłopaków były ostre melanże, dzikie wolne style, rzeźnickie domówki czyli jednym słowem hardcore. Po pierwszym nielegalu TWÓRCA SKLAD – „Przez cały czas” w 2001r. zespól rozpada się. GrubSon jednak nie rezygnuje i szuka kompanów robiąc w tym samym czasie nowe produkcje oraz przejmuje role po swoim bracie i zaczyna prowadzić biby w Rybniku. Rok później powstaje nowy skład „Wolność Słowa” (GrubSon, GRF, Zorza, Aro) gdzie bity i nagrywki powstawały już na komputerze, na takich programach jak Fruty Loops, Cool Edit, Gold Wave no i w końcu Acid). W 2002 roku powstaje pierwsze demo W.S.quad – „Wolność Słowa” (GrubSon, GRF & Zorza), nagrane u GrubSona w warunkach domowych. Czas, chęci i inne wstrząsające wydarzenia nie dały szansy na przetrwanie grupy.

Tak oto na przełomie 2003/2004 r. GrubSon wypuszcza swój solowy nielegal – GrubSon – „N.O.C. (Nowiny-Osiedle-Chabrowa) a wraz z nim jeden klip promujący płytę. Na albumie zamieszczone były kawałki w klimatach Hip-Hop, Ruffneck oraz Dancehall (bitami zajął się GrubSon). W tym samym czasie współpracuje on z MC ZyebOneKilla tworząc „2G” (Dwóch Grubasów). Po wygranym konkursie na najlepszy numer do bitu gliwickiego producenta Dino (D.N.O.) szybko dochodzi do współpracy.

Co raz więcej koncertów, co raz więcej nagrywek, co raz więcej znajomości. Na jednej z gliwickich bib GrubSon poznaje ekipę BEZKRES do której zostaje przyjęty tworząc Wspólny Mianownik Sound System (www.myspace.com/wspolnymianowniksound). GrubSon dostrzega siłę i energię jaka wypływa z Reggae oraz Dancehall nie zapominając oczywiście o swoich hip-hopowych korzeniach. Nieustanne nagrywki oraz koncerty tworzą silną więź między chłopakami, a ich produkcje zaczynają trafiać do coraz szerszej publiczności. W tym samym roku czyli 2005 GrubSon pracuje nad drugim solowym albumem. Poznaje Metrowego, który również dołącza do W.M.S.S. tworząc koncertowy duet GrubSon&Metrowy. Poza swoją płytą, produkuje on bity dla różnych ekip z Polski.

Kawałki pt. „Bilet” oraz „Witamy Na Śląsku” umieszczone na forum reggae w 2006r. sprawiły, ze GrubSon zaczął współpracować z Łódzkim producentem MMF (DreadSquad) gdzie również miała wyjść na rynek jego pierwsza legalna płyta wydana w wytworni Marka. W okolicznościach takich, a nie innych nie dochodzi to jednak do skutku.

GrubSon nie tracąc czasu skupia się na swoim dwupłytowym albumie oraz produkuje mixtape’y, instrumentale oraz nielegale nagrane u siebie w domu pod nazwa „Unleashed&Remixed”. Majac sporo materialu poznaje on DJ FEEL-X’a i przechodzi do jego wytworni „Sila-Z-Pokoju”. Podobne szalone charaktery wspomnianych dwóch typów zwiastują dobrą współpracę.

W 2007 roku po wygranym konkursie na trzecią producencką płytę Magiery i L.A., GrubSon nagrywa kawałek na płytę KODEX III, który staje się singlem promującym album wspomnianych już producentów do którego powstaje klip wraz z Guralem i Fokusem. GrubSona można również usłyszeć m.in. na śląskiej składance „Silesia na Śląskich bitach”, mixtapach Juniora Stressa, na stronie internetowej www.myspace.com/wspolnymianownik.

W rok później Grubson zmienia „stajnię” tym razem na MaxFloRec, z którą podpisuje kontrakt na swą debiutancką legalną płytę. We wrześniu 2009r światło dzienne ujrzał debiutancki album „O.R.S.”. Dzięki singlom „Nowa fala” oraz „Na szczycie” artysta błyskawicznie wspinał się po szczeblach kariery. Prawdziwa jej eskalacja przypada na rok 2011, kiedy to w styczniu ukazuje się dwupłytowy album „Coś więcej niż muzyka”. Wydawnictwo sprzedaje się jak ciepłe bułeczki i niespełna pół roku później pokrywa platyną. Po dwóch świetnie przyjętych albumach rybnicki wokalista nie osiadł na laurach i przygotował nową płytę, która jest efektem ścisłej współpracy ze swoim DJem BRK, który równie świetnie czuje się jako producent oraz raper. Owocem tej kolaboracji stał się wydany w maju 2012r. album „Gruby Brzuch”. Materiału można było zakosztować na pełnych energii i żywiołowości koncertów GrubSona i BRK.

W 2013 roku Grubson wyruszył w trasę z Jamalem (RudeboyTour), przy okazji której pojawił się singiel o tym samym tytule. Utwór „Rudeboy Tour” z gościnnym udziałem Jareckiego znalazł się na Muzycznej Bombce MaxFlo. W tym samym czasie artysta nawiązał współpracę z live bandem Sanepid, z którym nadal koncertuje.

16.06.2014 r. nakładem wydawnictwa MaxFloRec ukazuje się płyta „Punkt Widzenia” Jareckiego i BRK, na której GrubSon udziela się jako producent i DJ TwardyKark.

4 marca 2015 r. to data premiery 3. studyjnego (legalnego) albumu GrubSona zatytułowanego „Holizm”. Na płycie artysta łączy liczne gatunki takie jak soul, funk, muzykę elektroniczną czy alternatywną, znacznie wychodząc tym samym poza ramy muzyki hip-hopowej. Nową jakość wniosło też zaangażowanie w pracę nad płytą live bandu, którego partie usłyszymy choćby w singlowym „Sanepidzie”. – Wiadomo, że jestem daleki od zamykania się na jeden rodzaj muzyki. „Holizm” to bardzo zróżnicowana płyta. Zawiera dojrzalsze niż na poprzednich krążkach teksty. – mówi GrubSon. Na longplayu pojawili się również znakomici goście, których obecność podkreśla tylko jego różnorodność. Usłyszymy tutaj Krzysztofa Zalewskiego, Marcelinę, Jareckiego czy Tego Typa Mesa. Album pozwolił też artyście na spełnienie swoich marzeń. W utworze „Spider-man” wspiera go nowojorczyk Chip Fu z legendarnego składu Fu-Schnickens. „Kiedyś nie myślałem nawet, że uda mi się być na jego koncercie, a dziś mam go na swojej płycie„ – relacjonuje z zadowoleniem. „Holizm” został bardzo entuzjastycznie przyjęty zarówno przez fanów jak i recenzentów. Jego produkcją zajęli się Grubson i DJ BRK a wspomogli ich Amateus i Snake. Płytę promują 4 single („Złota Kula”, „Sanepid”, „Jedna z planet” oraz najnowsza „Dżungla”). Teledysk do utworu „Złota kula” został nominowany przez Eska Music Awards w kategorii Najlepsze wideo roku. Wszystkie 4 klipy łącznie mają na liczniku ponad kilka milionów wyświetleń.

DYSKOGRAFIA: 2001/2002 W.S.quad – „Wolność Słowa”
2003/2004 GrubSon – „N.O.C.”
2003/2004 GrubSon – „Grubsonmental [SoundsOfLife]”Vol.1
2005/2006 GrubSon – „Nowa Fala Vol.1 -Ogień-„
2005/2006 GrubSon – „Nowa Fala Vol.2 -Ziemia-„
2012 – GrubSon i DJ BRK – „Gruby Brzuch”
2015 – GrubSon – „Holizm”


2007/2008 GrubSon – „Sila-Z-Pokoju MixTape VOL.1”
2009 GrubSon – „O.R.S.”
2009 3oda Kru – „Parchastyczny Mikstejp”
2011 GrubSon – „Coś Więcej Niż Muzyka”


„Dekada pokoleń” – GRUBSON

22 kwietnia 2017, godz. 20:00

Przedsprzedaż biletów: 30 zł
Sprzedaż w dniu koncertu: 40 zł


Bilety są dostępne w:
- Sekretariacie Hali Widowiskowo-Sportowej (Od poniedziałku do piątku od 7:00 do 15:00)
- Parku Wodnym w Świeciu
- Portalu KupBilecik.pl (www.halawswieciu.kupbilecik.pl)

KARNET NA OBA KONCERTY "DEKADA POKOLEŃ": 60 zł

(Karnety dostępne tylko w sekretariacie Hali Widowiskowo-Sportowej oraz w Parku Wodnym)