PASJANS NA DWÓCH
ARTUR ANDRUS
GRUBSON
PARANIENORMALNI
Andrzej Sikorowski i Grzegorz Turnau

zapraszają Państwa na niezwykły koncert pod nazwą

“Pasjans na dwóch”


Trudno wyobrazić sobie współczesny Kraków
bez Andrzeja Sikorowskiego i Grzegorza Turnaua.

Ale choć mieszkają w tym samym mieście i przyjaźnią się od lat, do tej pory nie mieli wspólnej trasy koncertowej. Teraz wspólnie przygotowali program “Pasjans na dwóch”. Dwaj znakomici artyści przypominają w nim swoje największe przeboje.

Andrzej Sikorowski opowie, co się stało z jego kolegami w dobie kapitalizmu, zwierzy się , że żal mu Piotra S. oraz przypomni, co się działo z grupą “Pod Budą” od chwili, gdy zaśpiewała po raz pierwszy.
Grzegorz Turnau natomiast zapewni, że między ciszą, a ciszą sprawy się kołyszą, a tak naprawdę nie dzieje się nic i on sam czuje się trochę jak linoskoczek. Razem dwa Krakusy prosić będą, równoważąc swoje słowa, by nie przenosić stolicy do Krakowa. Będzie to więc opowieść o Krakowie, jaki pamiętają z dzieciństwa i młodości, o pierwszych miłościach, zdarzeniach i ludziach, którzy są lub byli ważni dla nich.

PASJANS NA DWÓCH to nowy etap w karierze Anderzeja Sikorowskiego i Grzegorza Turnaua. Obaj od lat pilnie śledzą swoje artystyczne poczynania i ... postanowili stworzyć coś nowego i zagrać razem. W programie koncertu nie zabraknie znanych przebojów, jak np. "Nie przenoście nam stolicy...", "Kap, Kap, płyną łzy...", "Ballada o ciotce Matyldzie...", "Między ciszą a ciszą...", a także nowe utwory.

Andrzej SIKOROWSKI - wibitny artysta polskiej estrady, jeden z pierwszych na ścieżce polskiego barda z gitarą, ale przede wszystkim twórca grupy "Pod Budą", która podoba się niezmiennie od wielu lat, choć śpiewa... smutne piosenki. Sekretem Sikorowskiego jest jednak to, że jego smutne piosenki są zarazem tak optymistyczne. Ich utwory są melodyjne i często starają się przebojami, choć ich autorzy twierdzą, że nie znają recepty na pisanie hitów. Teksty z biegiem czasu uległy zmianom, może tylko czasem mniej w nich liryzmu, więcej ironii. To nie przeszkadza jednak temu, że od wielu lat grupa cieszy się niekłamaną sympatią publiczności, a grono to jest coraz większe, bowiem obejmuje już dwa pokolenia - tych, którzy mieli po 20 lat, gdy zespół zaczynał grać i ich dorastające teraz dzieci.

Grzegorz TURNAU - niektórzy określają go mistrzem piosenki intymnej, śpiewanej przy własnym akompaniamencie na fortepianie. Pierwsze zawodowe kroki stawiał nie byle gdzie, bo w słynnej krakowskiej Piwnicy pod Baranami. O swoim debiucie powiedział - Wpuszczono mnie tam ,jak do salonu wpuszcza się dziecko, żeby powiedziało wierszyk. Dziecko jednak okazało się nad wyraz pojętne i bardzo szybko wyrobiło sobie pozycję “solisty”, co można uznać za swoisty wyłom w karierze tej sceny. Gdy zdecydował się na “coś więcej”, okazało się, że potrafi wspaniale uwodzić publiczność swymi poetyckimi miniaturkami, do których teksty pisał sam lub pożyczał od poetów. Wielu sądzi, że jego śpiewania nie sposób wpasować w jakieś sztywne schematy, definicje. I w tym zapewne tkwi sedno jego popularności.

Koncert „Pasjans na dwóch” – Grzegorz Turnau i Andrzej Sikorowski

25 lutego 2017, godz. 18:00

Przedsprzedaż biletów: 35 zł
Sprzedaż w dniu koncertu: 45 zł


Bilety są dostępne w:
- Sekretariacie Hali Widowiskowo-Sportowej (Od poniedziałku do piątku od 7:00 do 15:00)
- Parku Wodnym w Świeciu
- Portalu KupBilecik.pl (www.halawswieciu.kupbilecik.pl)